Pochłaniacz wilgoci do domu
Domowy pochłaniacz wilgoci ? kiedy po niego sięgnąć?
Jak sama nazwa wskazuje, pochłaniacz wilgoci, nazywany także odwilżaczem, pochłania wilgoć, czyli wodę. Mówimy o tej wodzie, która krąży po domu wraz z powietrzem. O tym, że w domu czy mieszkaniu jest zbyt wilgotno świadczy wiele symptomów. Jednym z nich są zaparowane szyby. Możemy je obserwować w pomieszczeniach, w których suszy się pranie. Jeżeli jednak są one zaparowane częściej, to przyczyny problemu należy upatrywać gdzie indziej.
Kolejnym objawem są cieknące ściany. Małe pomieszczenia o znikomej cyrkulacji powietrza, takie jak piwnica, łazienka czy ubikacja, często dotyka ten problem. Jeżeli w pomieszczeniu panuje duża wilgotność, to prędzej czy później na metalowych przedmiotach, w tym na biżuterii, pojawi się rdza lub inny osad. Przedłużająca się sytuacja doprowadzi w końcu do tego, że na meblach tapicerowanych zaczyna pojawiać się pleśń. Najpierw czuć jedynie przykry zapach, a wkrótce pojawiają się także plamy powodowane przez groźne dla zdrowia grzyby. To kolejny etap niszczenia domu bądź mieszkania przez zbyt wilgotne powietrze.
Usuwanie grzyba z mieszkania to: straty materialne (bo zaatakowane pleśnią meble trzeba wyrzucić), czasowe (bo naświetlanie pomieszczeń zajmuje sporo czasu) oraz koszty dodatkowe, które należy ponieść celem zwalczenia niechcianego gościa w domu w postaci pleśni. Zdecydowanie lepszym i tańszym rozwiązaniem problemu jest sięgnięcie po pochłaniacz wilgoci.
Pochłaniacz wilgoci do mieszkania ? czy to się opłaca?
Rachunek zysków i strat zajmie Ci kilka chwil. Zaparowane okna to nie tylko niski komfort użytkowania. To w najlepszym przypadku brudne zacieki na szybach, na stolarce okiennej i na parapetach. Nieustannie mokre rolety, które po kilku miesiącach trzeba będzie wyrzucić ze względu na pleśń, stanowią uciążliwy kłopot. Woda ściekająca po ścianach tworzy małe i problematyczne kałuże na podłodze. Ta sama woda gromadząca się na suficie to początkowo nieestetyczne kleksy, a z czasem postępujący rozwój pleśni.
Zardzewiałe pokrywki od słoików to coś normalnego. Ale gdy rdzewieją inne elementy wyposażenia domu, należy niezwłocznie interweniować. Pomieszczenia o nadmiernej wilgotności charakteryzują się tym, że panuje w nich non stop niższa temperatura. Przyjemny chłód latem zmienia się w dotkliwy ziąb zimą. Jeśli jednak wilgotne powietrze opanuje też ciepłe rejony Twojego domu, to rozwój pleśni stanie się tylko kwestią czasu. Walka z nią jest kosztowna, a w niektórych przypadkach niemożliwa.
Kulminację szkód wyrządzonych przez wilgoć mogą stanowić odpadający tynk, tapeta czy czarne plamy na ścianach. To nie tylko kwestia estetyki czy nieoczekiwanych kosztów. Jest to przede wszystkim sprawa zdrowia i życia. Warto zatem już teraz przyjrzeć się odpowiednim rozwiązaniom zapobiegającym negatywnym skutkom wilgoci. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć.
Pochłaniacz wilgoci do domu ? jaki wybrać?
Okazuje się, że każdy pochłaniacz wilgoci skutecznie spełni swoje zadanie. Ich efektywność codziennie potwierdza wielu naszych klientów, którzy borykają się z wilgotnym problemem. Pochłaniacz wilgoci przeznaczony do domowych zastosowań jest w stanie chronić Twoje mieszkanie przez kilka miesięcy. W zależności od pomieszczenia, może w tym czasie wchłonąć więcej niż jedną szklankę wody z powietrza. Im większy i lepszy, tym bardziej widoczne będą efekty jego działania.
Dzięki temu małemu i dyskretnemu dodatkowi, zapobiegniesz licznym szkodom wyrządzonym przez nadmierną wilgotność powietrza, a także zapewnisz ochronę zdrowia swojego i swoich najbliższych.
Zobacz nasz ostatni wpis: Pochłaniacz wilgoci do samochodu ? dlaczego to dobry pomysł?
Zobacz wszystkie artykuły Dom Produkty z tej kategorii