Czy wiesz, jak ważną kwestią jest utrzymanie prawidłowego poziomu wilgotności? Czynnik ten wpływa nie tylko na sprawność wielu przedmiotów codziennego użytku, ale także na Twoje zdrowie. Produkty pozwalające określić poziom kondensacji pary wodnej oraz umożliwiające jej redukcję to niepozorne rozwiązania, bez których dziś nie mogłoby funkcjonować większość gałęzi przemysłu.
Silikażel znajduje zastosowanie nie tylko w warunkach domowych, ale także na szeroką skalę w zakładach produkcyjnych, gdzie koniecznym warunkiem jest obniżenie poziomu wilgotności. Z myślą o różnych gałęziach przemysłu, oferujemy granulki ditlenku krzemu w dużych opakowaniach liczących nawet 20 litrów i pakowanych w specjalne kanistry. Jako rozwiązanie uzupełniające opakowania z gotowymi produktami, najczęściej jest stosowany biały żel krzemionkowy, dostępny w maleńkich woreczkach o masie od 5 gramów. Poszczególne zestawy różnią się ilością pojedynczych saszetek dostępnych w pudełku zbiorczym. Możesz też sięgnąć po woreczki wypełnione większą ilością granulatu i liczące maksymalnie 500 gramów, stosowane najczęściej jako osuszacze powietrza w pomieszczeniach czy szafkach, w których przechowuje się produkty nieodporne na działanie wilgoci.
Silikażel jest to związek chemiczny występujący w naturze i dzięki temu zupełnie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Z tego względu może być stosowany w rozmaitych gałęziach przemysłu. Nie powoduje degradacji środowiska naturalnego oraz zmian fizycznych i chemicznych produktów, które zabezpiecza przed wilgocią. Łatwo też określić skuteczność jego działania. W przypadku pomarańczowego silikażelu, należy wymienić go, gdy granulki zmienią barwę na zieloną. Granulki białego żelu krzemionkowego, które utraciły właściwości higroskopijne stają się matowe.
Zastanawiasz się, jak sprawdzić poziom kondensacji pary wodnej w danym miejscu? Z pomocą przyjdą Ci specjalne wskaźniki wilgotności. To kartonowe listki z sześcioma kółkami. Zapakowane fabrycznie mają brązowy kolor, co oznacza brak wilgotności. Po wyjęciu z folii kółka zabarwiają się na niebiesko, przy czym każde z nich oznacza wzrost wilgotności o 10%. W praktyce oznacza to, że jeśli wszystkie sześć kółek na listku wskaźnika przyjmie niebieską barwę, wilgotność w danym miejscu przekracza 60%, co jest sygnałem do podjęcia odpowiedników kroków i sięgnięcia po specjalistyczne pochłaniacze z żelu krzemionkowego.