Przeglądając ofertę naszego sklepu, w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań w zakresie osuszania (trafiłeś idealnie!), z pewnością zauważyłeś, że dostępny silikażel występuje też w wersji pomarańczowej. Czym różni się od popularnego żelu krzemionkowego w kolorze białym i jakie spełnia zadanie? Zapraszamy do lektury.
Pierwszym detalem, który zwraca uwagę na pomarańczowy pochłaniacz wilgoci jest sposób jego przechowywania. W zależności od zapotrzebowania, od domowych zastosowań po firmowe, na dużą skalę, dostępne są pojemniki o kilku pojemnościach.
Pomarańczowy silikażel, nazywany także żelem krzemionkowy, to nic innego jak amorficzny ditlenek krzemu. Cechuje go twardość, wytrzymałość mechaniczna oraz odporność na wysokie temperatury. Pomarańczowa odmiana żelu krzemionkowego posiada wskaźnik, czyli wrażliwą na wilgoć substancję, która zmienia barwę w procesie pochłaniania wody z otoczenia. Zatem jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie podczas absorpcji ważna jest zmiana koloru mająca na celu określenie stopnia aktywności żelu.
Jak najbardziej! Pomarańczowy żel krzemionkowy można skutecznie regenerować poprzez suszenie. Kiedy należy tego dokonać? O tym podpowie barwa silikażelu. Kolor aktywnego odwilżacza w stanie suchym jest pomarańczowy. Natomiast nieaktywny żel w stanie wilgotnym przybiera barwę zieloną. Pomarańczowa barwa oraz półprzezroczystość świadczą o wystarczającej suchości żelu i jego gotowości do pracy. Z kolei nieprzezroczyste, matowe i zielone kryształy należy jak najszybciej wymienić.
Czy warto zaopatrzyć się we wkłady uzupełniające? Odpowiedzialny użytkownik, stawiający na komfort i niezawodność tego typu rozwiązań, z pewnością nie przejdzie obojętnie obok tej propozycji. Wszędzie tam, gdzie wilgoć jest zjawiskiem niepożądanym, a najlepiej radzi sobie z nią silikażel pomarańczowy, warto zgromadzić zapas w postaci uzupełniających wkładów. Kilka 500-gramowych opakowań pomarańczowego preparatu pozwoli skutecznie rozprawić się z wilgocią, zachowując ciągłość ochrony.